ІІ модуль обласного семінару «Наукова STEM-школа для вчителів» відбувся
30 листопада Буковинська Мала академія наук учнівської молоді в співпраці з географічним факультетом ЧНУ ім. Юрія Федьковича провели ІІ модуль обласного семінару «Наукова STEM-школа для вчителів» в очному режимі на тему: «Особливості використання ГІС-технологій в шкільній географії». Цільова аудиторія семінару - вчителі географії ЗЗСО територіальних громад області, які працюють з талановитими та обдарованими дітьми.
На відкритті семінару з вітальним словом виступили в.о. директора БМАНУМ Олена ДИКА, декан географічного факультету, доцент кафедри географії України та регіоналістики ЧНУ імені Юрія Федьковича, доктор географічних наук Мирослав ЗАЯЧУК та керівник відділення Наук про Землю, завідувач кафедри географії України та регіоналістики ЧНУ імені Юрія Федьковича, професор, доктор географічних наук Іван КОСТАЩУК.
Семінар складався з теоретичної та практичної частин та охоплював такі тематики: використання ГІС-технологій у шкільній географії, включаючи Web-картографування (завідувач кафедри геодезії, картографії та управління територіями, викладач БМАНУМ Костянтин ДАРЧУК), прикладні аспекти використання ГІС-ресурсів із відкритим доступом на уроках географії (доцент кафедри геодезії, картографії та управління територіями Антон МЕЛЬНИК). Також були представлені конкретні приклади використання ГІС у вивченні подій, таких як підрив Каховської дамби та оцінка наслідків російського терору за допомогою супутникових знімків (асистентка кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії, викладачка БМАНУМ Яна ПОП’ЮК) і діалогова лекція «Особливості використання ГІС-технологій при написанні науково-дослідницьких проєктів з географії» (завідувач кафедри географії та регіоналістики, керівник відділення Наук про Землю БМАНУМ Іван КОСТАЩУК).
Вчителі відчували себе сучасники дослідниками, захоплено працювали та були вдячні за унікальні знання та навички, здобуті на семінарі та побажали, щоб подібні наукові заходи стали регулярними. Вони відзначили, що володіння ГІС-технологіями зробить вивчення географії в сучасній школі значно цікавішим. Таке позитивне сприйняття свідчить про важливість і необхідність подібних навчальних заходів для підвищення кваліфікації вчителів та вдосконалення методик навчання.
Дякуємо географічному факультету ЧНУ імені Ю.Федьковича за продуктивну співпрацю та педагогам ЗЗСО області за активність на наших семінарах!