З обмеженням електроенергії, але з гарячими серцями громадян України. Обласний семінар для відповідальних за освіту в ТГ відбувся.

26 січня на базі Буковинської Малої академії наук учнівської молоді в режимі онлайн проведено обласний семінар на тему «Розвиток громадянської компетентності сучасних учнів засобами науково-дослідницької діяльності в умовах воєнного часу» для керівників органів управління освітою територіальних громад, а також відповідальних за науково-дослідницький напрям  та роботу з обдарованими дітьми у закладах освіти територіальних громад області.

В семінарі взяли участь головний спеціаліст відділу  інклюзивної та позашкільної освіти Юлія Дячук, директор Буковинської Малої академії наук учнівської молоді Марія Тріска, провідні науковці Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича та Буковинського державного медичного університету, вчителі ЗЗСО області, методисти та слухачі БМАНУМ.

У вітальному слові директор БМАНУМ Тріска М.К. наголосила на надзвичайній актуальності теми обговорення семінару в умовах воєнної агресії проти нашої держави.  Адже громадянська компетентність – це здатність діяти як відповідальні громадяни й повною мірою брати участь у соціальному житті.

В ході семінару науковці, вчителі шкіл, успішні слухачі академії ділилися досвідом щодо підходів та методів, які дають змогу під час здійснення наукових пошуків формувати зрілу особистість громадянина України.Традиційно цікавим і корисним для реалізації був досвід науковців та вчителів історичного напрямку, представлений у виступах доцента С. Герегової, вчителя Г. Рихло, слухачки В. Шестобуз. Але, як виявилося, не тільки історичні, або філологічні дослідження мають неабиякий виховний потенціал, але також і наукові розвідки в галузі фізики, біології, медицини. Це засвідчили у своїх виступах професор В. Головацький, доцент О. Ясінська, вчителі С. Кізіма,  М.Сушко, слухачі Я. Головацька, А.Пашешняк.

Одним з важливих аспектів громадянської компетентності є академічна доброчесність як сукупність принципів та цінностей освітянської та наукової спільнот.  Нажаль, розмова з цієї теми була перервана технічними проблемами, пов’язаними з обмеженням електропостачання міста. Однак, усі матеріали семінару будуть розміщені на сайті академії.

Дякуємо усім учасникам за цікаву та змістовну інформацію, яка, сподіваємося, стане у нагоді педагогам краю в процесі виховання гідних громадян України.

Фотогалерея

foto
ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, 2024 р.
Всi фото more

Опитування

Щоб на вашу думку потрібно змінити в навчальному процесі Малої академії?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН