Анотація та мотиваційний лист
Анотація є цілісним текстом, що розкриває суть дослідницької роботи. Не допускається копіювання будь-якої частини тексту дослідницької роботи (у тому числі вступу, чи висновків). Слід уникати таких формулювань: «метою роботи є», «основними завданнями визначено» тощо. Стисла характеристика змісту роботи з визначенням основної мети, актуальності та завдань наукового дослідження виписується через висвітлення основних розділів дослідницької роботи та їх представлення в короткій формі (від 100 до 250 слів). Зміст кожного із розділів розкривається одним-двома реченнями. Сукупність ключових слів повинна відповідати основному змісту роботи, відображати тематику дослідження. Кількість ключових слів становить від п’яти до десяти.
Зразок анотації: (дивитись)
Вимоги до оформлення мотиваційного листа
Мотиваційний лист – короткий (одна-дві сторінки) прозовий текст, який супроводжує дослідницький проєкт і відображає таке:
- причини, що спонукали автора до виконання дослідницького проєкту;
- особисті цінності;
- пояснює, що дослідник хоче змінити своїм проєктом;
- ким бачить себе в майбутньому.
Мотиваційний лист не є структурним елементом дослідницької роботи, але є документом, що входить до переліку обов’язкових документів, які подаються на кожен етап Конкурсу.
Мотиваційний лист повинен розкрити таке:
- як виникла ідея дослідження, що наштовхнуло на неї;
- які були етапи реалізації, хід дослідження (наприклад: спеціалізовані курси, прослухані за напрямом дослідження (у тому числі онлайн), літні школи, інші освітні/наукові заходи, листування з експертами, публічні заходи з відповідної тематики, які відвідував автор, поїздки, експедиції тощо);
- які труднощі постали перед дослідником у процесі роботи над проєктом.
Не допускається написання мотиваційних листів у віршованій формі, додавання малюнків, таблиць.
Мотиваційний лист пишеться з нової сторінки в довільній формі, починається зверненням до членів журі, підписується учасником Конкурсу із зазначенням власного імені та прізвища.