Проект «Наука в особистостях» триває
2 квітня 2016 року відбулася зустріч слухачів БМАНУМ з видатним науковцем краю в рамках проекту «Наука в особистостях».
Юні дослідники завітали до кафедри медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету, яку очолює доктор медичних наук, професор Булик Роман Євгенович.
Роман Євгенович – знаний фахівець в галузі досліджень хроноритмів діяльності людського організму. Проте, на цій зустрічі він ознайомив слухачів не тільки з власним науковим досвідом та досягненнями, а й розповів про переваги та специфіку навчання у Буковинському державному медичному університеті, про основні напрямки роботи фахівців кафедри. Майбутні студенти мали можливість одержати ґрунтовну інформацію про навчальний процес та наукове і творче життя, що чекає на них у стінах цього вишу.
Та все ж обійти в цій бесіді тему мелатоніну, гормону, вивченню якого вчений присвятив основні праці, ˗ було неможливо.
«Тепер ми знаємо, що фраза «вночі треба спати» ˗ це не просто мамина настанова, а науково досліджена вимога», ˗ так стверджували після зустрічі з професором слухачі БМАНУМ. Насправді ж, розповідь Романа Євгеновича про те, як формується в організмі «гормон сну» та які процеси відбуваються, якщо його недостатньо, змусила школярів переглянути свій режим дня та до правильного використання вільного часу.
«Досліджувати такі явища – цікаво і актуально, однак, для цього необхідно стати, щонайменше, нашим студентом», ˗ наголошував професор.
Жваво сприйняли майбутні випускники шкіл рекомендації Романа Євгеновича про особливості складання ЗНО з біології. Спільний пошук відповідей на окремі питання з колишніх завдань ЗНО, роз’яснення помилковості запропонованих варіантів, похвала від високого фахівця за правильні відповіді, демонстрація на слайдах динаміки окремих фізіологічних процесів – усе це створювало живу, невимушену атмосферу спілкування юних МАНівців з відомим вченим.
На завершення зустрічі викладачі кафедри Кривчанська Мар’яна Іванівна та Тимчук Катерина Юріївна провели екскурсію по кафедрі медичної біології та генетики, познайомили слухачів із експонатами анатомічного музею та розповіли про можливість залучення слухачів БМАНУМ до наукових досліджень кафедри.