Екскурсія слухачів БМАНУМ в Природничий музей ЧНУ імені Юрія Федьковича
25 листопада 2021 року слухачі БМАНУМ відвідали Природничий музей Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Він створений на базі зоологічного та геолого-географічного музеїв – одних із найстаріших вузівських музеїв в Україні, оскільки зоологічні та геологопалеонтологічні колекції почали збиратися з 1876 р. (через рік після заснування чернівецького університету).
Колекції зоологічного відділу музею мають виняткове наукове, історичне, культурне значення і постановою кабінету міністрів України №1241 від 22.09.2004 року віднесені до наукових об’єктів, що становлять національне надбання.
Колекції мінералів та петрографічних зразків зібрані з регіонів всієї земної кулі, а деякі позаземного походження, є багато унікальних зразків та самородків.
Учні були вражені різноманіттям тваринного світув зоологічному музеї: понад 3200 екземплярів тварин зі всієї земної кулі, серед яких можна навіть побачитирідкісний експонат -гігантський кістяк 27-метрового, 100-тонного синього кита. Гігантський скелет синього кита є лише у трьох містах України – Чернівцях, Одесі та Херсоні. Унікальність колекції в тому, що їй майже півтора сотні років, перші експонати вчені почали збирати ще з австрійських часів. Особливо зацікавлені були слухачі відділення «Хімії та біології», які планують пов’язати свою майбутню професію з біологією.
Також учні розглянули колекції мінералів та петрографічних зразків зібрані з регіонів всієї земної кулі, а деякі позаземного походження. За кількістю одиниць зберігання геологічна та палеонтологічні колекції займають одне із перших місць України. Привернула до себе увагу слухачів БМАНУМ колекція з найкращими мінералами-самоцвітами. Це і аквамарини, аметисти, бірюза із Бірми та Таджикистану, кристали рожевого кварцу, турмаліну, опали вогняний і благородний, золотистий топаз, бурштин. В геолого-географічному музеї є і бивень мамонта, зуби та фрагменти кісток цього ссавця, знайдені у Чернівецькій області ще за австрійських часів, роги оленя плейстоценового періоду, рештки печерної гієни й інша фауна з печери Буковинка, кості печерного ведмедя із Західного Кавказу.
БМАНівцям сподобалося така екскурсія, проведена з користю і задоволенням. Була можливість познайомитися слухачам різних навчальних груп з різних відділень. Учні висловлюють побажання проведення більше спільних заходів.
http://www.chnu.edu.ua/index.php?page=ua/zaginf/02%20strukt_univ/32%20muzey