«Зимові види спорту»: у Музеї науки МАН з’явилася нова експозиція
З весни МАН активно розширювала мережу партнерства та географію співпраці, вела безліч перемовин із проханням підтримати Україну та забезпечити наших дітей освітніми і дослідницькими ресурсами.
На прохання відгукнулися представники Ecsite, а також багато центрів і музеїв науки в різних країнах світу. Одним із перших був Данський центр науки «Експериментаріум» (м. Копенгаген) — він ініціював передачу Україні тематичної інтерактивної експозиції «Зимові види спорту» на безоплатній основі як гуманітарну допомогу для реалізації освітніх ініціатив МАН в Україні.
Про таку передачу домовилися під час конференції Ecsite ще в червні. Тоді Кім Ґледстоун Герлев (директор Данського центру науки «Експериментаріум») та Шіна Лорсен (програмна менеджерка відділу міжнародної співпраці та навчального досвіду Данського центру науки «Експериментаріум») зустрілися з делегацією МАН, зокрема президентом МАН Станіславом Довгим і завідувачем відділу освітніх програм Василем Дунцем.
І от виставка прибула до нас. Більше того, представники «Експериментаріуму» подбали про перевезення експонатів в Україну, яке здійснила відома данська транспортна компанія «Maersk» у рамках благодійної допомоги Україні.
«Зараз, в умовах війни, наша країна вимушена займатися не лише розвитком своїх дітей, а й захистом їхнього права на освіту й доступу до неї. Це для нас нерушима цінність. Я радий, що не тільки для нас. Ця цінність єднає нас із надійними партнерами і однодумцями по всьому світу. Так ми почали співпрацювати з Данським центром науки “Експериментаріум”, який передає експозицію “Зимові види спорту”. Вона поїде до Музею науки в Києві, який із початком війни тимчасово призупинив свою роботу, але вже незабаром зможе відновити. З цими експонатами наука для українських дітей стане ще захопливішою, а природна допитливість допоможе їм надолужити втрачені через війну можливості: експериментувати, досліджувати і вивчати», — розповідає про співпрацю Станіслав Довгий.
Щодо самої експозиції, то відвідувачі випробують свою рівновагу та спокій на крутих віражах бобслейної траси та дослідять науку, яка присутня і в зимових видах спорту. Найцікавіше тут буде дітям від 8 до 14 років.
На охочих пізнати науку зимових розваг чекатимуть 10 експонатів:
- «Спробуй слалом»;
- «Симулятор швидкісного спуску»;
- «Сноуборд»;
- «Тренування з фристайлу»;
- «Бобслейна траса»;
- «Спробуй стати фігуристом/-кою»;
- «Тренування з фігурного катання»;
- «Побудуй іглу»;
- «Найбільш пам’ятні зимові ігри»;
- «Коментатор-караоке зимових видів спорту».
Незабаром кияни та гості міста зможуть її відвідати в Музеї науки МАН, який планує відновити роботу. Про це повідомимо окремо.