Сергій Квіт: Пріоритет – якість освіти
«Національне агентство з якості освіти буде незалежною від Міністерства структурою, що й працюватиме за принципами професійної незалежності, за квотовими принципами. До його складу увійдуть представники університетів, Національної академії наук, від студентів і роботодавців. Тут не буде місця для корупції. Вимоги перед кандидатами – високі, щодо їх професійності і власної відповідальності», - зазначив Сергій Квіт.
Щодо скорочення кількості вищих навчальних закладів Міністр повідомив, що планів про закриття вишів лише за кількісним показником немає, Міністерство у розпочатій роботі керується виключно показниками якості у діяльності кожного конкретного навчального закладу. Зокрема, Сергій Квіт зазначив, що на початок 2015 року вищих навчальних закладів в Україні налічувалось 802, наразі їх – 317, а до кінця року може лишитися 270.
Перед самими університетами стоїть завдання про відпрацювання перспектив розвитку. В Міністерстві, за словами Сергія Квіта, чекають і сподіваються на пропозиції від університетів, щодо їхньої подальшої роботи. «Університетська автономія можлива, коли активна громада. Без ректорського феодалізму», - підкреслив Міністр.
Серед новацій у системі вищої освіти, Сергій Квіт виділив скасування захисту наукової роботи за плагіат.
Окрім цього, Міністр освіти і науки, прокоментував необхідність відпрацювання державних цільових направлень. Обов’язкові відпрацювання Міністр вважає за невиправданий у сучасних реаліях досвід радянської школи, від якого вже час відмовлятися – відповідне рішення готується для прийняття Урядом.
Серед нових ініціатив, що стосуються середньої освіти, обговорювалося потреба скорочення звітності. Сергій Квіт повідомив, що Міністерство уже скоротило кількасот видів звітів для середньої школи та тримається шляху дебюрократизації. Міністр освіти і науки вкотре наголосив, що не кількісні показники важливі, а якість - за усіма напрямами.
Сергій Квіт вважає за доцільне відхід від зайвої енциклопедичності у викладанні: «Необхідно виховувати компетентну особистість, здатну вирішувати проблеми. Порівняно зі знаннями, здатність переводити їх в уміння, більш цінна».
У планах Міністерства, як повідомив Сергій Квіт, перехід до 12-річної середньої освіти.