Відбулося засідання Президії БМАНУМ
16 грудня 2015 року у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося розширене засідання Президії Буковинської Малої академії наук учнівської молоді. На заході були присутні: головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Сакрієр Оксана Леонідівна, декани факультетів університету, керівники наукових відділень, викладачі та методисти БМАНУМ. Відкрив Президію почесний президент Буковинської Малої академії наук, академік АН Вищої школи України, доктор фізико-математичних наук, професор Ушенко Олександр Григорович. Він наголосив на великій меценатській місії, яку здійснюють вчені, співпрацюючи з юними МАНівцями. Олександр Григорович урочисто передав президентські обов’язки своєму наступнику – Фочуку Петру Михайловичу, проректору з наукової роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професору, доктору хімічних наук. З вітальним словом до присутніх звернулася головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Сакрієр Оксана Леонідівна. Вона відзначила успіхи закладу і запросила присутніх до відвертого обговорення проблем підготовки молодої генерації науковців.
Ґрунтовна доповідь директора академії Тріски Марії Костянтинівни була присвячена аналізу роботи КОПНЗ «Буковинська Мала академія наук учнівської молоді» за 2014/2015 н.р. та перспективам розвитку на 2015/2016 н.р. Директор БМАНУМ відзначила позитивну динаміку щодо кількості учнів, які щороку залучаються до науково-дослідницької роботи у ЗНЗ Чернівецької області. За останні 3 роки їх кількість зросла до 5767 учнів (сільська місцевість – 40%, районні центри – 31%, м. Чернівці – 29%). До роботи з обдарованими дітьми залучені кращі науковці краю, серед них: 8 докторів наук, 46 кандидатів наук, 43 – молоді науковці, які активно працюють над дисертаційними дослідженнями. Такий потужний науковий потенціал наставників дає можливість вихованцям БМАНУМ бути гідно представленими на різноманітних форумах юних науковців. Вперше відправлено роботи на Міжнародну учнівську науково-практичну конференцію «Україна очима молодих». Для участі у Всеукраїнському літературному конкурсі «Розкрилля душі» підготовлено 3 роботи. У квітні 2015 року подано дві роботи на Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник». 26 учнів Глибоцького та Путильського районів взяли участь у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-Юніор-Ерудит». Три перемоги з п’яти привезли юні дослідники учасники Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Четвертий рік поспіль слухачі БМАНУМ беруть участь у Міжнародних конференціях молодих вчених. У цьому році Шух Ірина, учениця 10 класу Чернівецького ліцею № 1, здобула бронзову медаль у Міжнародній конференції молодих вчених «ICYS-2015», яка проходила у Туреччині.
Але основним показником діяльності БМАНУМ є участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. На III етапі цього конкурсу у 2014/2015 н.р. Буковинську Малу академію наук учнівської молоді представляли 38 юних дослідників. Переможцями стали 16 учнів, що складає 42% від представлених робіт. Це непоганий результат, але вже здійснено чимало заходів, щоб підвищити його у цьому навчальному році.
Про шляхи підвищення якості підготовки учнів-членів БМАНУМ до участі у конкурсі-захисті учнівських науково-дослідницьких робіт у 2015/2016н.р. вела мову заступник директора БМАНУМ з науково-методичної роботи Ляшенко Світлана Іванівна. Вона наголосила на необхідності забезпечення неупередженого оцінювання всіх етапів конкурсу, на ґрунтовній підготовці учасників до фахових тестів та налагодженні тісної співпраці з вчителями ЗНЗ, які викладають фахові предмети.
З пропозиціями щодо вдосконалення роботи закладу виступили провідні викладачі та керівники наукових відділень БМАНУМ. Заступник директора Інституту біології, хімії та біоресурсів при ЧНУ імені Юрія Федьковича, асистент кафедри неорганічної хімії твердого тіла та нанодисперсних матеріалів, кандидат хімічних наук Халавка Ю.Б. наголосив на необхідності популяризації наукової діяльності серед учнівської молоді. Керівник відділення історії, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ЧНУ імені Ю.Федьковича Герегова С.В. звернулася до деканів факультетів з пропозицією переглянути систему врахування балів переможцям конкурсу під час вступної кампанії. Фратавчан В.Г., керівник відділення комп’ютерних наук, доцент інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ імені Ю.Федьковича, кандидат фізико-математичних наук, вів мову про активізацію роботи шкільних гуртків та готовність провідних науковців відділення надати консультативну допомогу їх керівникам у написанні учнями наукових робіт з інформатики. Про матеріальне забезпечення та оплату проведення польових досліджень, на яких ґрунтуються наукові роботи з географії, звернув увагу керівник відділення наук про Землю, доцент кафедри географії України та регіоналістики Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, кандидат географічних наук Костащук Іван Іванович.
Підсумком роботи Президії стало прийняття дієвих, конкретних рекомендацій, націлених на підвищення ефективності наукової співпраці всіх учасників навчального процесу БМАНУМ, покращення результативності участі слухачів БМАНУМ у ІІ-ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 2016 році.