Вже доброю традицією стало проведення у травні урочистостей «Випуск Буковинської Малої академії наук» для вшанування юних науковців, які стали переможцями ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Сьогодні, 14 травня 2015 року, у Мармуровій залі ЧНУ ім. Ю.Федьковича було урочисто вручено свідоцтва про завершення навчання випускникам БМАНУМ 2015 року.
Урочистості пройшли за участі першого заступника голови Чернівецької облдержадміністрації Володимира Куліша; директора Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксани Палійчук; проректора з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу, професора, доктора історичних наук Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича Тамари Марусик; Почесного президента БМАНУМ з 1996 року, доктора хіміко-біологічних наук, професора Степана Костишина; заступника директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Тамари Богачик; керівників позашкільних навчальних закладів, представників закладів освіти області, деканів факультетів та викладачів ЧНУ імені Ю.Федьковича та Чернівецького державного медичного університету, педагогів шкіл області, батьків.
Степан Степанович Костишин, Почесний президент БМАНУМ, у своєму вітальному слові відзначив: «Ось уже 19-ий раз ми будемо вручати посвідчення випускникам нашої Буковинської Малої академії наук. Що це означає?! Це означає, що навчальні заклади України, в тому числі Чернівецький національний університет ім.Юрія Федьковича, поповняться новими, кращими із кращих представниками учнівської молоді навчальних закладів нашої області.
З іншого боку, це означає що найближчим часом наші наукові установи поповняться новими енергійними науковцями, тими, хто найближчим часом збагатить науковий потенціал нашої держави. Доказом цього є те, що з кожним роком наші випускники, учні нашої Академії, являються переможцями різних рівнів конкурсів. Гадаю, це є прекрасним доказом того, що наша Академія працює на найвищому рівні.
Запевняю вас, наші випускники будуть гідними послідовниками своїх попередників і примножать славу нашій Буковинській академії».
Перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Володимир Куліш наголосив: «Символічно, що у переддень Дня науки, ми вшановуємо тих, хто став переможцями ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Дуже приємно, що сьогодні саме ви, нове покоління, станете завтра тими, хто поповнить досить достойний науковий потенціал Буковини, який ми сьогодні маємо. Ви заміните тих, хто сьогодні відомий на весь світ та розширите нашу наукову базу новими кадрами.
Честь і хвала вам, що ви вже сьогодні здобуваєте дуже серйозні перемоги в науці.
Я знаю, влада зробить все для того, щоб і підтримати молоду науку, і розширити наукову базу, і дати можливість, найголовніше, реалізувати наукові досягнення. На жаль, на сьогодні не все ще зроблено у цьому напрямку. Але я переконаний, що влада зі свого боку зробить все для того, щоб ви дійсно відчували підтримку і впевненість у завтрашньому дні».
Тамара Марусик, проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу ЧНУ ім.Юрія Федьковича, під час привітання випускників підкреслила: «Ви справді те молоде покоління, яке, ми сподіваємося, поповнить ряди Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича.
Коли ми проводимо моніторинг навчання першокурсників, ми завжди бачимо, що випускники Буковинської Малої академії наук навчаються краще, ніж звичайні випускники. Це свідчить про те, що впродовж цих років, які ви навчаєтеся у стінах Малої академії наук, вам дають справді ґрунтовні знання.
З кожним роком все більше і більше наших випускників прагнуть вчитися усвідомлюючи, що лише навчання може дати їм завтрашній день та забезпечить щасливе завтра».
Директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксана Палійчук у своєму виступі констатувала: «Ця зустріч вселяє віру, вселяє надію і переконано показує, що в нас не просто є майбутнє, а є гарне, достойне майбутнє. І наше майбутнє – це ви, юна інтелектуальна еліта України.
Хто такий науковець?! Це людина в душі якої постійний неспокій, добрий неспокій; прагнення до пошуку, прагнення до дослідження, прагнення долання нових і нових меж досягнення вершин. Ви знаєте, саме цією особливою рисою ми так схожі на Небесного Творця. Адже, для чого людині життя дається?! Саме для того, щоб дослідити, перш за все, себе пізнати, дослідити світ, в якому ти живеш і, найважливіше, своїми меншими чи великими успіхами принести користь громаді, в якій ти живеш, принести користь рідному народу. Я впевнена, що саме це почуття творчого неспокою, щирого бажання не просто себе реалізувати і показати, а бажання щось принести, щось досягти, якусь нову крапочку над «і» в різних галузях знань покласти і стимулювало взятися за вашу науково-дослідницьку роботу. Це під силу тільки сильним особистостям, таким, якими ви є.
Ми щиро вдячні і гордимося нашими науково-педагогічними працівниками, які віддано, жертовно працюють, щоб помітити найкращих зірочок, щоб вказати їм вектор руху, щоб відкрити дорогу: для когось в науку, а для когось просто – в професію, яку ви успішно опануєте.
Я щиро вдячна і батькам. То непроста батьківська місія – у всьому підтримувати дитину. Я хочу ще раз підкреслити, це наша спільна з вами радість, це наші спільні з вами перемоги.
Колись англійський політик Френсіс Бекон зазначив, що нація стане сильною тільки за трьох умов: це родючий грунт, діяльна промисловість і людський інтелект, людський ресурс, який буде поцінований у світі. У нас все для цього є: і природні ресурси – грунт родючий і людські ресурси. Тому за вами, дорогі, тільки наполеглива праця, наполегливе бажання досягти вершин. Хай у цьому допоможе вам Бог!
Відзначимо, що наукова діяльність, наукові пошуки слухачів БМАНУМ дали свої результати: 156 учнів стали переможцями ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
У ході урочистостей випускників привітала директор БМАНУМ Марія Тріска. Вона подякувала слухачам Малої академії за успіхи і побажала їм подальших злетів, а також висловила щиру вдячність педагогам-науковцям за те, що підготували учнів до конкурсу.
За ІІІ місце у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів нагородила директор БМАНУМ Марія Тріска; за ІІ місце – Степан Костишин, за І місце – проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича Тамара Марусик.
Варто відзначити, що в квітні-травні цього року в Києві нашу область успішно представили учасники ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. 16 членів Буковинської Малої академії наук стали призерами цього конкурсу і одержали дипломи.
Подяки переможцям та їх науковим керівникам вручила директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксана Палійчук.
Під час заходу мав місце урочистий момент передачі «Літопису - БМАНУМ», що уже п’ятий рік поспіль є доброю традицією. На сьогоднішньому святі це право мали випускники БМАНУМ – 2015 року, переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт – Олег Ксенчук, Тетяна Ткачук та Богдан Дімітращук. А прийняли естафету – Юлія Рибчинська, Віталій Шевчук та Ірина Жук.