Віч-на-віч з Наукою

prev next

Наука – це не тільки проекти, лабораторії, монографії, конференції. Це, передусім, яскраві, небайдужі до світу, інтелектуально потужні особистості. Їх сміливий,  творчий розум і наполеглива, кропітка праця створюють неперервний поступ науки. Усвідомлюючи це,  Буковинська Мала академія наук учнівської молоді започаткувала новий освітній проект «Наука в особистостях». Його мета – живе спілкування слухачів з провідними науковцями краю, безпосередня передача досвіду наукового зростання від сучасних творців науки до її майбутніх сподвижників.

В рамках цього проекту 26 грудня 2015 року у Шевченківській залі Чернівецького  національного університету імені Ю.Федьковича  відбулася зустріч слухачів БМАНУМ із  завідувачем кафедри оптики та видавничо-поліграфічної справи, доктором фізико-математичних наук, професором, академіком АН ВШ України Олександром Ушенком.

Олександр Григорович розповів МАНівцям про  поетапний розвиток інформаційних технологій, про можливості, які надає цим технологіям використання лазерного променю. Особливу увагу звернув науковець на використання можливостей лазерної діагностики у сучасній медицині: «Науковці навчилися на мікроскопічному рівні спостерігати за структурою тканини і рідин людини. Їм вдалося пов’язати ці зміни з виникненням певних патологій та виявити стадію ураження. Така діагностика відбувається на клітинному рівні, тобто на дуже ранніх стадіях, що дає можливість ефективно зупинити патологічний процес і продовжити життя людині». Поки що це справа науки, але дуже скоро це увійде в медичну практику і тоді корегувати стан  здоров’я людини буде не просто лікар, а лікар-інженер, який знатиметься на найскладніших технологічних процесах.

На цікавих та захоплюючих прикладах професор Олександр Ушенко пояснив школярам, що таке світ наночастинок та у чому особливості нанотехнологій. Звернувся науковець і до світоглядних проблем юнацтва, до питання вибору життєвої позиції у буремному світі та розуміння тих процесів, якими живе сучасність: «Бути науковцем – означає не загубити себе в світі за будь-яких умов».

На прохання слухачів Олександр Григорович поділився і своїми  враженнями та захопленнями, які привели його в світ науки,  пояснив, чому цей шлях починається не потім, у дорослому житті, а зі шкільної лави.

Спілкування з провідним науковцем країни виявилося цікавим не тільки майбутнім фізикам, програмістам, математикам, але й історикам, філологам, медикам. Для тих, кому досі світ фізичних явищ був чужим і нецікавим, після цієї зустрічі він став  наповненим захоплюючими можливостями.

Щиро дякуємо Олександру Ушенку за спілкування і сподіваємося на продовження співпраці.

Фотогалерея

foto
ВИПУСК БМАНУМ-2024
Всi фото more

Опитування

Щоб на вашу думку потрібно змінити в навчальному процесі Малої академії?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН