У цьому році ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань проходить впродовж двох днів. 16 лютого 2019 року на базі закладів освіти м. Чернівців організовано захист наукових робіт у 15 секціях наукових відділеннях історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства (Чернівецька гімназія №2), у 10 секціях відділень мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1), та у 13 секціях наукових відділень хімії і біології, екології та аграрних наук (Чернівецька гімназія №5, Буковинський державний медичний університет), у 10 секціях наукових відділень математики, фізики та астрономії, економіки, комп’ютерних та технічних наук (Чернівецький ліцей №1). 23 лютого на базі Буковинської Малої академії наук учнівської молоді відбудеться захист науково-дослідницьких робіт у секції «хімія».
Науковими товариствами, об’єднаннями, відділеннями БМАНУМ для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у цьому році підготовлено 364 науково-дослідницьких робіт у 12 наукових відділеннях та у 46 секціях. У день конкурсу 16 лютого з’явилось 330 учасників, що складає 91 %.
Особливостями конкурсу є те, що 5 слухачів подали по дві наукові роботи. Одна слухачка БМАНУМ Волкова Анна, учениця 11 класу Чернівецької гімназії №2 підготовила три наукових роботи у відділенні хімії та біології. Наймолодші учасники цьогорічного конкурсу: учень 4 класу Чернівецької гімназії №2 Мінтенко Дмитро, 4 учнів 7 класу та 32 учнів 8 класу.
Наукове відділення хімії та біології представляє у цьому році 74 роботи у 13 секціях. Наукове відділення історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства – 153 наукових робіт в 15 секціях. Наукове відділення математики, фізики, астрономії, економіки, комп’ютерних та технічних наук – 46 робіт у 11 секціях. Наукове відділення мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – 92 наукових роботи в 9 секціях.
Проведений захід ще раз підтвердив, що основними завданнями його є: реалізація здібностей талановитих учнів, підвищення їх інтересу до поглибленого вивчення навчальних дисциплін, раннє виявлення навичок дослідницької роботи, залучення науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти до активної роботи щодо формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя – майбутньої інтелектуальної еліти України.