Підсумкове засідання науково-методичної ради БМАНУМ
4 травня 2016 року у Буковинській Малій академії наук учнівської молоді відбулося розширене засідання науково-методичної ради, на яке було запрошено методистів РМК (ММК) відповідальних за роботу з обдарованою молоддю та науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. З вітальним словом до присутніх звернулась начальник управління освіти і науки Департаменту Сакрієр Оксана Леонідівна.
Доповідь директора БМАНУМ Тріски Марії Костянтинівни базувалась на аналізі та підведенні підсумків роботи з обдарованою молоддю впродовж 2015/2016 навчального року. Докладніше Марія Костянтинівна розповіла про результати участі ЗНЗ області у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт та успіхи команди буковинців у його фіналі. Учасники засідання дружно раділи і пишалися своїми вихованцями, впізнаючи їх обличчя на слайдах презентації, яка супроводжувала доповідь керівника БМАНУМ.
На науково-методичній раді були оголошені результати ІІ заочного конкурсу-огляду наукових товариств (об’єднань) учнів області, основною метою якого є виявлення та підтримка кращих наукових товариств (об’єднань) учнів щодо організації роботи з обдарованою молоддю, популяризації досвіду та їх результатів. Впродовж січня - квітня 2016 року на конкурс надіслано 14 узагальнених матеріалів ЗНЗ та шкіл нового типу області. Журі відзначило глибину та системність ефективної діяльності закладів з обдарованою молоддю, відзначило оригінальність, самобутність та наявність «педагогічних родзинок» у більшості представлених матеріалів. При визначенні переможців особливо враховувалися результати участі учнів закладів у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт та у міжнародних конкурсах за останні 2 роки.
Найкращими серед навчальних закладів нового типу були визнані конкурсні матеріали Наукового товариства учнів «Логос» Чернівецької гімназії № 5; серед ЗНЗ області – матеріали Наукового товариства «Інтелект» Старожадівського НВК Сторожинецького району. Окремо відзначено міжшкільне наукове товариство Путильської гімназії, на базі якої успішно працює філія БМАНУМ. Учасники конкурсу були нагороджені дипломами, а переможці – призами.
Представники закладів-переможців активно ділилися досвідом організації наукових товариств та формами роботи з талановитою молоддю.
Живе й емоційне спілкування методистів РМК (ММК) та науковців ЧНУ імені Юрія Федьковича виразило зацікавленість обох сторін у співпраці з обдарованими дітьми з метою підтримки їх перших кроків у науці.
Підсумком науково-методичної ради стали прийняті рекомендації щодо вдосконалення організації науково-дослідницької роботи у ЗНЗ області.