Науковий діалог: виклики сучасності та можливості БМАНУМ в новому році
18 грудня в Червоній залі Резиденції Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося засідання Президії Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.
Серед запрошених були присутні: Руслан Білоскурський, ректор ЧНУ імені Юрія Федьковича, професор, доктор економічних наук, Юрій Халавка, проректор з наукової роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича, доцент, доктор хімічних наук, Олена Дика, в.о. директора КОПНЗ «Буковинська Мала академія наук учнівської молоді», декани факультетів, керівники наукових відділень БМАНУМ, науковці національного університету та Буковинського державного медичного університету, заступник директора та методисти академії.
За рішенням Президії НЦ «МАНУ» новим президентом БМАНУМ став ректор ЧНУ імені Ю. Федьковича, Білоскурський Руслан Романович. У своїй промові Руслан Романович зазначив, що очолити діяльність Буковинської Малої академії наук в статусі президента – для нього велика честь і, водночас, велика відповідальність. «Я дуже сподіваюся, що спільно з фахівцями ми зможемо створити потужну платформу для розвитку талантів, допомогти обдарованим дітям реалізувати свій потенціал та сприяти їх становленню, як майбутніх лідерів у науці, культурі та суспільстві. Щоб це було практично, щоб це було дієво, щоб це був креатив та експеримент. Разом ми здатні надати їм ресурси, підтримку і натхнення для досягнення нових вершин», – зазначив новий президент БМАНУМ.
Питання порядку денного Президії стосувалися важливих тем діяльності академії. В.о. директора академії, Дика Олена Іванівна, презентувала підсумки роботи БМАНУМ у 2023/2024 навчальному році, окресливши досягнення та ключові проблеми, які потребують уваги. Заступник директора з методичної роботи БМАНУМ, Василькова Марина Миколаївна повідомила основні організаційні моменти проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, а також підготовки учнів до ІІІ етапу.
До активного обговорення проблем, що прозвучали у доповідях, долучилися: Язловицька Л.С., доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології Інституту білогії, хімії та біоресурсів ЧНУ імені Ю.Федьковича, кандидат біологічних наук, Герегова С.В., доцент кафедри історії України, кандидат історичних наук, Христан Н.М., асистент кафедри історії України, кандидат історичних наук, Боднарук С.Б., доцент кафедри алгебри та інформатики ЧНУ імені Ю.Федьковича, доктор фіз.-мат. наук, Мартинюк О.В., декан факультету математики та інформатики, професор, доктор фіз.-мат. наук, Халавка Ю.Б., проректор з наукової роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича, доцент, доктор хімічних наук, Ясінська О.В., доцент кафедри фізіології імені Я.Д. Кіршенблата БДМУ, кандидат медичних наук, Борча М.Д., завідувач кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної фізики, доктор фіз.-мат. наук, Тичініна А.Р., доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури, кандидат філологічних наук.
Завершив засідання Юрій Халавка, проректор з наукової роботи університету, доктор хімічних наук. Він акцентував увагу на діяльності науковців в Малій академії як соціальній місії університету. Також Юрій Богданович вказав на необхідність активно відновлювати та розвивати секцію «Журналістика», яка могла б здійснювати важливу роль у популяризації академії та її діяльності серед ширшої аудиторії.
За результатами обговорення було затверджено рекомендації, які розміщенні нижче.
Щиро дякуємо, шановні науковці, за ваші цікаві ідеї та влучні зауваження! Ваша ініціативність і глибоке розуміння суті обговорюваних питань допомагають побачити нові перспективи та вдосконалити підходи до розвитку талановитої молоді Буковини.
Рекомендації
засідання Президії БМАНУМ:
«Організація та проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту
науково-дослідницьких робіт у 2024/2025 н. р.
та підготовка слухачів БМАНУМ до нього»
18.12.2024 року
1. Буковинській Малій академії наук учнівської молоді:
1.1. Провести ІІ етап конкурсу-захисту НДР в очному форматі. Як вийняток захист онлайн можна дозволити за погодженням голови журі секції учасникам, які є слухачами БМАНУМ і перебувають за кордоном.
22 лютого 2025
1.2. Здійснити перевірку на дотримання принципів академічної доброчесності науково-дослідницьких робіт, поданих на ІІ етап конкурсу-захисту.
Лютий 2025
1.3. Організувати для переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт заняття з формування умінь публічного виступу, оформлення постеру та презентації.
Березень - квітень 2025
1.4. Забезпечити своєчасне відправлення науково-дослідницьких робіт на ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу –захисту.
До 17 березня 2025
1.5. Нагородити учасників та призерів ІІ етапу Конкурсу відповідними дипломами.
1.6. Забезпечити оприлюднення постерів учасників конкурсу-захисту.
До 15 лютого 2025
1.7. Нагородити подяками БМАНУМ наукових керівників, які підготували призерів ІІ етапу.
2. Деканам факультетів та директорам інститутів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Буковинського державного медичного університету:
2.1. Забезпечити належні технічні та безпекові умови проведення 22 лютого 2025 року ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідних робіт.
2.2. Сприяти роботі членів журі під час проведення Конкурсу.
3. Науковим керівникам учнівських дослідницьких проєктів:
3.1. Дотримуватись принципів академічної доброчесності під час підготовки учасників конкурсу.
3.2. Формувати навички публічного виступу, ведення дискусії та саморефлексії в учасників конкурсу.
3.3. Надавати методичну допомогу учасникам Конкурсу у підготовці постеру та презентації для захисту роботи.
4. Головам та членам журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідних робіт:
4.1. Забезпечити роботу секцій відповідно до програми конкурсу.
4.2. Дотримуватися принципів академічної доброчесності під час оцінювання робіт та захистів учасників конкурсу.
4.3. Вчасно подати до БМАНУМ протоколи ІІ етапу конкурсу до 10:00 23 лютого 2025