Ми зможемо досліджувати мікросвіт та космос!
В рамках відзначення тижня науки в Україні 20 травня 2011 року відбулося урочисте відкриття астрофізичної обсерваторії, хіміко-біологічної та фізико-технологічної лабораторій Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, які функціонують на базі Рівненського Будинку вчених (м. Рівне, вул. С. Петлюри, 17).
З роботою лабораторій та обсерваторії ознайомився голова Рівненської обласної державної адміністрації Василь Михайлович БЕРТАШ, начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Іван Васильович ВЄТРОВ, ректори та науковці вищих навчальних закладів.
Фізико-технологічна та хіміко-біологічна лабораторії оснащені виробничим обладнанням, вітчизняними і зарубіжними засобами ведення науково-технічних досліджень.
Фізико-технологічна лабораторія оснащена рядом виробничого (фрезерно-свердлильний, токарно-гвинторізний, заточувальний верстати, зварювальний апарат постійного струму, електропіч камерна лабораторна СНОЛ-7,2/1300, ручний механізований інструмент,слюсарний інструментарій) й дослідно-вимірювального (лабораторний стенд "Вивчення питомих електричних опорів твердих діелектриків" МВ-003, цифровий вимірювач імітанса Е7-22, магнітний сепаратор, стереомікроскоп KONUS #5031 DELTA, монокулярний біологічний мікроскоп KONUSPIX-4 450, спектроскоп двотрубний) обладнанням. Виробниче обладнання призначено для виготовлення додаткового дослідного оснащення і виставкових експонатів. Вищезазначене дослідно-вимірювальне обладнання забезпечує проведення досліджень та вивчення електричних, термічних, оптичних, хімічних властивостей матеріалів та об’єктів. Дослідження біологічних об’єктів може проводитись на клітинному рівні.
Хіміко-біологічна лабораторія оснащена мікроскопом медичним МИКМЕД-5, цифровим абсорбціометром “Спектромом 410”, рН-метром електронним рН-150МИ, центрифугою 80-2 періодичної дії, вагами лабораторними, стерилізатором повітряним ГП-20. У наявності є витяжна шафа, лабораторний посуд та оснастка: ексикатор 2л, темні бутлі, інший посуд, нержавіючий піддон, штатив, термометри, щипці, тощо.
При необхідності можна виготовляти дослідні установки загального і проектного призначення, модернізувати існуюче обладнання. Прикладом цього є уже виготовлений в лабораторії магнітний сепаратор та окреме оснащення для фрезерних і токарних робіт.
Астрофізична обсерваторія оснащена телескопом з діаметром дзеркала 302 мм, що дозволяє здійснювати ефективні дослідження ближнього космосу. В обсерваторії змонтовано майданчик під телескоп та транспортний підйомник для підняття та зняття телескопу, а також налагоджено розробку системи координатного наведення телескопа на небесну сферу.
Юні науковці та їхні керівники мають можливість проводити дослідження і виготовляти об’єкти результатів досліджень, а також отримувати додаткову ресурсну і трудову допомогу в межах можливостей Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.