Конкурс кращих юних науковців Буковини відбувся
Найбільш значущим заходом, спрямованим на формування в інтелектуально обдарованої учнівської молоді елементів наукового світогляду є Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Саме Мала академія наук покликана формувати в учнів уміння та навички культури наукового дослідження.
19 лютого 2022 року проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань у 2021/2022 н.р. Цьогоріч він пройшов вже вдруге за новими правилами і за новим форматом - в онлайн-режимі.Учасників заходу привітали представники Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, декани факультетів ЧНУ імені Ю.Федьковича та керівники наукових відділень.
Цього рокуу 53 секціях наукових відділень змагались 330 юних науковців Буковини. Переможцями стали 172 учасники Конкурсу.Вперше були представлені секція «Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі» на відділенні наук про Землю та секція «Інтернет-технології та Webдизайн» у відділенні комп’ютерних наук.
Понад 130 членів журі конкурсу-захисту, до якого увійшли науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Буковинського державного медичного університету, відзначили високу активність учасників, актуальність наукової тематики більшості науково-дослідницьких робіт і належний рівень їх представлення під час наукової конференції та постерного захисту.
Учні представили на Конкурс цікаві експериментальні дослідження,роботи проблемно-пошукового характеру з власними шляхами їх вирішення та здійснювали свої дослідження на місцевому матеріалі.
Впродовж січня 2022 року у закладах освіти області проведено І етап Конкурсу. Тішить те, що більшість закладів освіти, не зважаючи на епідеміологічну ситуацію, зуміли організувати учнів для написання та оформлення наукових проєктів. В І етапі взяло участь понад 450 учнів. Слід відзначити особливий внесок педагогів та учнів Путильської гімназії, де в І етапі взяли участь 70 юних дослідників. Отож, можемо стверджувати, що інтерес школярів до написання науково-дослідницьких робіт не згасає.
Вітаємо наших переможців! Зичимо успіхів тим, хто братиме участь у ІІІ етапі конкурсу-захисту!
Дякуємо усім, хто був причетний до ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів БМАНУМ та членів наукових товариств, об’єднань: учасникам – за сміливе, зважене і правильне рішення, за наполегливість і віру в себе; науковим керівникам – за мудрість і терпіння; науковцям, членам журі, – за толерантність, розуміння та підтримку!