Інструкція для учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН
1. Заочне оцінювання та академічна доброчесність.
На ІІ етап Конкурсу роботи учасників подаються як в електронному, так і в паперовому варіанті. Електронний варіант слід завантажити у Google-форму при реєстрації за посиланням https://forms.gle/Uh9BBgKamMsZYBs47Паперовий варіант надається оргкомітету Конкурсу за адресою: мЧернівці, вул. Сторожинецька, 62. Тел.: 555-834.
Заочне оцінювання дослідницьких робіт проводить журі секції, дотримуючись вимог до написання, оформлення та представлення дослідницьких робіт згідно з Правилами (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0441-21#n7).Зовнішні рецензії учасниками конкурсу не подаються.
Усі роботи перед поданням на ІІ етап Конкурсу мають бути перевірені на дотримання принципів академічної доброчесності. Результати перевірки засвідчуються особисто автором в Декларації академічної доброчесності. Відповідальність за дотримання принципів академічної доброчесності в процесі написання та оформлення роботи несуть автор та науковий керівник.
У разі встановлення членами журіІІ етапу Конкурсу, що текстові співпадінняв роботі є плагіатом, або у разі виявлення іншого порушення академічної доброчесності (фальсифікації, фабрикації даних тощо) - оргкомітет ІІ етапу дискваліфікує роботу з Конкурсу.
2. Постерний захист- це безпосереднєонлайн-спілкування учасника Конкурсу із членами журі у формі питань-відповідей на основі постера до проєкту.
Графік постерних захистів відділень та секцій буде оприлюднено до 16лютого 2023року. Тривалість кожного захисту до 15 хвилин:
- технічне налаштування та перевірка зв'язку - до 2 хвилин,
- представлення проєкту - до 3 хвилин,
- відповіді на запитання журі - від 7 до 10 хвилин.
Просимо завчасно потурбуватись про доступ до стабільного інтернет-зв'язку та наявність технічних пристроїв, що підтримують двосторонній відеозв'язок.
Журі прагне:
- розібратися в проєкті учасника,
- перевірити знання учасника за темою дослідження та у відповідній галузі знань;
- з'ясувати самостійність виконання дослідження.
Постер - це вертикально розміщений плакат в електронному вигляді, що оформлюється українською мовою (за винятком секцій відділення мовознавства). На постер виноситься науковий апарат дослідження (мета і завдання проєкту, матеріали та методи його виконання, об'єкт, предмет, результати й висновки), саме він є відправним пунктом комунікації. Рекомендації, щодо постерного захисту та оформлення постера доступні на YouTube-каналі Малої академії наук України за посиланням:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLffzypciL6QI43eWhtdTkLb_gxSG0pLTx.
Нагадуємо, що під час роботи журі на постерному захисті дозволяється присутність лише учасників у відповідній секції, секретаря секції та членів оргкомітету відповідного етапу Конкурсу. Не можна передавати свій лінк для підключення стороннім особам, родичам чи керівникові, заборонено радитися щодо питань журі, приймати підказки у будь-якій формі. У разі порушення учасником правил організаційний комітет Конкурсу має право дискваліфікувати такого учасника.
3. Наукова конференціяпередбачає презентацію учасником лише найбільш суттєвих результатів дослідження. У 2023 році наукова конференція буде відбуватись дистанційно та заочно. Кожен учасник повинен заздалегідь записати відео свого виступу на конференції тривалістю до 7 хвилин, але в жодному разі не більше. На відео має бути видно обличчя учасника. Відео слід завантажити на платформу YouTubeта надіслати оргкомітету лінк на нього (не сам файл із відео!)
Завданням учасника є презентувати журі найвагоміші здобутки свого дослідження, чи окремий аспект дослідження, який, з точки зору учасника, є важливим.
На початку відео кожен учасник має представитись і вказати з якоговін/вонаосвітнього закладу, а також озвучити, про яку саме частину свого проєкту розповідатиме і чому, вважає найбільш важливою саме її. У відео НЕ потрібно озвучувати науковий апарат дослідження (об'єкт, предмет, методи тощо).
Стильове оформлення відео - на розсуд учасника. Трансляція повноекранної презентації (наприклад, PowerPoint, Prezi), може бути супроводом для виступу учасника, але не є обов'язковою вимогою. Для запису відео можна використати онлайн-платформу Zoomабо GoogleMeet.
Завантаження відео на платформу YouTubeпокроково:
1. В акаунті на платформі YouTube(прив'язаному до пошти @gmail) завантажити відео за таким алгоритмом «Створити - Завантаження відео - Обрати відео».
2. Назвати відео у форматі «Секція. Назва роботи».
3. У вкладці «Видимість» обрати функцію «Не для всіх» та зберегти відео.
4. Посилання на відео на YouTubeучасники повинні завантажити в гугл-форму за посиланням до12 лютого 2023 року (включно).
Реєстрація відео-запису виступівучасників відділень історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства: https://forms.gle/BSCPPLpC6HhvaMrF9
Реєстрація відео-запису виступів учасників відділень математики, економіки, фізико-технічних та комп'ютерних наук: https://forms.gle/9X4nKky1bu2TshDRA
Реєстрація відео-запису виступів учасників відділень хімії та біології, екології та аграрних наук: https://forms.gle/tDnUd9UCxkcrhqFn9
Реєстраціявідео-запису виступів учасників відділень мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства: https://forms.gle/j4y87hPjQGAudZmt8
Проміжні результати (заочне оцінювання дослідницьких робіт, постерний захист, наукова конференція) під час Конкурсу не оприлюднюються.
ДЕКЛАРАЦІЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ (Завантажити)
Успіху і перемоги!