European Union Contest for Young Scientists (EUCYS)
Новина космічного масштабу
Вперше за всю історію участі України в European Union Contest for Young Scientists (EUCYS) ми здобули І місце
Один із найстаріших і найпрестижніших наукових конкурсів для молоді — Конкурс Європейського Союзу для молодих вчених — цьогоріч проходив у Саламанці (Іспанія).
Він поєднав змагання двох років:
2020-го: 50 учасників з 33 країн представили 41 проєкт у 10 категоріях.
2021-го: 108 учасників — 73 проєкти.
На EUCYS вперше працювали в унікальному гібридному форматі. Учасники демонстрували свої проєкти та спілкувалися з журі у віртуальній реальності. А ще тут можна було побути гостем чи гостею, відвідати віртуальну виставку й познайомитися з учасниками та їхніми проєктами!
Конкурс — це не лише змагання, а й ком’юніті. Молоді науковці знайомилися з крутезними учасниками, видатними вченими світу та навіть із нобелівським лауреатом з фізики доктором Вільямом Філліпсом!
Отже, до найважливішого — до перемог
- Нашим першим золотим призером став Ілля Наливайко! Він виборов 1 місце та грошовий приз — 7000 євро!
-
А Яна Головацька отримала спеціальний приз від XFEL. Це науково-дослідна установа у Шенфельді, де є унікальний рентгенівський лазер на основі лінійного прискорювача і де команди вчених з усього світу проводять експерименти з використанням рентгенівських спалахів. Яна зможе перебувати там тиждень із візитом і познайомиться з тим, як працює надсучасний міжнародний науково-дослідний центр!
Загалом Україну представили 4 учасники -
Ірина Бобкова створила Android-застосунок для фотографування, який автоматично видаляє рухомі перешкоди. Швидко та просто, без Photoshop.
-
Яна Головацька дослідила та вдосконалила магнітну пружину з незалежною від зміщення силою пружності.
-
Ілля Наливайко довів, що з існування контрприкладу до гіпотези Сеймура випливає існування контрприкладів з довільним діаметром графа не менше 3, а також як з великою, так і з малою щільністю.
-
Дмитро Захаров працював над проєктом «Моделювання поширення світла в оптично неоднорідному середовищі». Для пояснення міражів або правильної інтерпретації спостережуваних астрономічних явищ важливо розуміти, як саме поширюється світло в оптично неоднорідному середовищі. Дмитро описав 2 методи побудови траєкторії світлового променю в таких середовищах, точність яких перевищує 98%.
Усі учасники української команди також отримали річну ліцензію до Mathematica Student Edition і безкоштовну річну підписку на Wolfram|Alpha Pro від компанії «Wolfram Research». Це одна з найбільш авторитетних компаній у галузі програмного забезпечення для обчислень, вебтехнологій і хмарних обчислень у світі. «Wolfram Research» — інноватор у сфері наукових і технічних розробок.
Вітаємо й пишаємось