До Німеччини – за знаннями і перспективами
У місті Геттінгені (Німеччина) з 5 по 12 жовтня 2014 року проходила Друга наукова школа з біології для школярів на базі Експериментальної лабораторії для молоді «XLab».
Експериментальна лабораторія для молоді «XLab» є провідним європейським експериментальним науковим центром у галузі біології, хімії, фізики, зорієнтованим на навчання учнів старшої школи та педагогів загальноосвітніх навчальних закладів. Організація була заснована Євою-Марією НЕЕР, вченою в галузі біохімії, яка нині й очолює лабораторію.
Заняття в «XLab» розпочинались о 9.15 ранку і закінчувались о п’ятій годині вечора. Вісім учнів Малої академії наук проводили експерименти з аналізу ескпресії GFP білка у бактеріальній клітині, виділення ДНК і перенесення його у метаболічну активну клітину; освоювали методи полімеразної ланцюгової реакції для генетичного аналізу й електрофорезу в поліакріламідному гелі для аналізу протеїнів під керівництвом доктора біології та імунології Крістіни ВІГЕ. Разом з доктором нейробіології Міхаелем ФЕРБЕРОМ школярі досліджували формування мембранного потенціалу на моделях нейрону п’явки і функціонування візуальних систем сарани й людини методом локальної фіксації потенціалу клітинної мембрани.
Від Буковинської Малої академії наук до Німеччини поїхав слухач відділення «Хімія та біологія» Білобрицький Юрій, призер ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Окрім лекційних та практичних занять учні МАН побували на екскурсії Геттінгеном, ознайомившись з його історією і неповторною архітектурою, відвідали Геттінгенський університет ім. Георга Августа. В міжнародному центрі Геттінгенського університету українцям розповіли про особливості навчання. У супроводі фахівця молодь відвідали Німецький центр приматів.
Знаковим став той факт, що 8 жовтня Нобелівську премію з хімії отримав німецький учений Стефан ГЕЛЛ, який працює в Інституті біофізичної хімії ім. Макса Планка м. Геттінгена. Разом з Еріком БЕТЦИҐА та Вільямом МОРНЕРОМ Стефан ГЕЛЛ розробив флюоресцентну мікроскопію з високою роздільною здатністю. Юні дослідники з Малої академії наук України приєдналися до привітань старших німецьких колег і прониклися думкою – нобелівські лауреати будуть і серед українських науковців.