26 листопада - День пам'яті жертв Голодомору
Українці вшановують пам'ять загиблих у часи Голодомору 1932-1933 років
Дата, що відзначається в Україні кожну четверту листопадову суботу, починаючи з 1998 року. Україна, як і багато інші країни пострадянського простору, пережила кілька періодів страшного голоду. Перший з них припав на 1921-1922 роки, коли найсильніша посуха призвела до голоду у Поволжі, на Південному Уралі, в Сибіру, Казахстані та Україні. Деякі дані говорять про те, що кількість голодуючих у сукупності сягала позначки в 30 мільйонів чоловік, що призвело до загибелі більше 5 мільйонів жителів.
Однак ще більш страшними видалися 1932-1933 роки, коли в результаті штучного голоду, створеного сталінським тоталітарним режимом, загинули мільйони українських селян. 28 листопада 2006 р. Законом України «Про Голодомор 1932-1933 року в Україні» голодомор був визнаний актом геноциду українського народу. З цим фактом погоджуються в 23 країнах світу.
Офіційна статистика говорить, що від голоду померло 10 мільйонів чоловік, але неофіційні підрахунки деяких істориків називають ще більш страшну цифру – 13 мільйонів. У цей день жителі Україні вшановують пам'ять загиблих від голоду траурними заходами, в чотири години дня вся країна бере участь у загальнонаціональній хвилині мовчання, а ввечері у вікнах українців запалюють поминальні свічки.