На Путильщині відбувся обласний семінар-нарада для методистів РМК та ММК

prev next
29 листопада 2013 року на базі Путильської гімназії відбувся обласний семінар-нарада для методистів РМК та ММК, які відповідають за роботу з обдарованою молоддю з проблеми "Шляхи вдосконалення організаційного та методичного забезпечення науково-дослідницької роботи учнів-членів наукових товариств та об'єднань”.
У роботі семінару взяли участь: Куриш Георгій Миколайович, начальник управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації, Платановський Михайло Васильович, перший заступник голови райдержадміністрації, методисти районних та міських методичних кабінетів, які відповідають за роботу з обдарованою учнівською молоддю, методисти БМАНУМ, науково-педагогічні працівники Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Буковинського державного медичного університету, методист ІППОЧО.
Куриш Георгій Миколайович наголосив у своєму виступі на те, що формування освітнього середовища навчально-дослідницької діяльності учнів передбачає насамперед створення необхідних умов для здійснення такої діяльності. Вагомим кроком у вирішенні цього питання стало відкриття Буковинської Малої академії наук учнівської молоді. Кількість учнів, яких цікавить науково-дослідницька робота зростає. Так, у цьому навчальному році у 85 групах навчається 2126 слухачів. Цей показник у порівнянні з минулим роком збільшився на 416 учнів (19,5 %). Також на 50% збільшено кількість груп для учнів 8 класів (всього 8 груп). 
Проте, враховуючи територіальну віддаленість окремих районів від обласного центру, та на прохання батьків і учнів, Департамент освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації пішов шляхом відкриття філій. У 2013/2014 н.р. відкрито ще дві філії на базі ЗНЗ Вижницького та Путильського районів. Сьогодні у трьох філіях навчально-дослідницькою роботою охоплено 432 слухачі. Якщо на базі новостворених філій відкрито групи першого рівня для учні 8-9 класів, то на базі Хотинської філії вже функціонують групи трьох рівнів. За результатами вебінар-наради, яка відбулася у жовтні 2013 року, прийнято рішення про те, що учні Сокирянського району можуть навчатись на базі Хотинської філії у секціях історії, хімії та біології. Сюди можуть долучитись і учні Кельменецького району. 
З метою державної підтримки та стимулювання до творчої праці інтелектуально обдарованої учнівської молоді, її самореалізації в сучасному суспільстві Наказом Міністерства освіти і науки України від 27.08.2013 № 1236 затверджено Положення про Банк інтелектуальних досягнень дітей та Положення по Експертну раду для визначення найкращих інтелектуальних досягнень дітей. Відповідно до Переліку інтелектуальних досягнень дітей у Банк даних вносяться відомості про фінальні перемоги учнів у Міжнародних та Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах-захистах, турнірах за напрямами:
навчальна діяльність; науково-дослідницька діяльність; науково-технічна діяльність; винахідницька діяльність. 
Відповідно до проекту Умов вступу у вищі навчальні заклади у 2014 році (пункт 12.4) величина додаткового нарахованих балів встановлюється
особам з числа найкращих інтелектуально обдарованих дітей – 70 балів.
Г.М. Куриш доручив методистам РМК та ММК, які відповідають за роботу з обдарованою молоддю, проінформувати всі навчальні заклади області про систему накопичення результатів учнів впродовж 2013/2014 навчального року і взяти це питання на особистий контроль. 
Відповідно до рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 27.06.2013 року «Про діяльність Національного центру «Мала академія наук України» як системи пошуку, підтримки та розвитку обдарованих, здібних до наукової діяльності дітей та учнівської молоді» необхідно вжити заходів щодо залучення до науково-дослідницької діяльності дітей з особливими потребами. В навчальних закладах області є учні з особливими потребами, які навчаються за індивідуальною формою навчання, проте мають високий рівень інтелектуального розвитку, і можуть навчатись за дистанційною формою навчання у Буковинській Малій академії наук учнівської молоді та під керівництвом наукового керівника написати науково-дослідницьку роботу. 
З 2013/2014 н.р. Буковинською Малою академією наук учнівської молоді започатковано проведення майстер-класів кращих викладачів БМАНУМ для вчителів області з питання підготовки учнів до написання науково-дослідницьких робіт. 20 листопада цього року 27 вчителів області мали можливість обговорити з керівниками наукових відділень БМАНУМ основні вимоги до написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт. «Ми підтримуємо таку форму методичної роботи, тому що вона дозволяє отримати адресну методичну допомогу і забезпечує науковий супровід написання учнівських робіт», - зазначив у виступі начальник управління освіти і науки.
Нагальною проблемою залишається підготовка слухачів до написання контрольної роботи з базових дисциплін під час проведення ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Неодноразово зіштовхуємось з проблемою, коли науково-дослідницька робота під керівництвом наукового керівника якісно написана, добре підготовлена презентація, проте слухач не може здобути призового місця через низький рівень виконання контрольної роботи з базової дисципліни. 
Для того щоб краще підготувати наших учнів до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту, Буковинською Малою академією наук учнівської молоді укладено посібник, у якому містяться завдання минулорічного конкурсу. 
Потребує вдосконалення і такий напрям роботи як широке інформування громадськості про діяльність ваших наукових товариств, об’єднань у засобах масової інформації. За статтею в «Освіті Буковини» про навчальний процес у Буковинській Малій академії наук учнівської молоді та її філіях доцільно підготувати серію статей про те, як організовується і проводиться робота з обдарованими дітьми у кожному районі. 
Пріоритетними напрямами в подальшому розвитку системи пошуку та підтримки здібних до наукової діяльності дітей та молоді є і залишається:
- розширення мережі позашкільних навчальних закладів;
- популяризація науки та підвищення престижу інтелектуальної праці в дитячому та молодіжному середовищі;
- сприяння соціалізації, самореалізації, професійному самовизначенню учнівської молоді;
- розробка нових механізмів заохочення, підтримки і стимулювання наукового пошуку учнів та роботи педагогів,питання про різноманітні підходи до проблеми здібностей, обдарованості, таланту особистості в навчальних закладах області.
Гребенщиков Володимир Олександрович, начальник відділу освіти Путильської райдержадміністрації поділився досвідом роботи щодо організації науково-дослідницької роботи у навчальних закладах району. Впродовж останній років учні цих закладів здобувають перемоги на всіх етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Директор Буковинської Малої академії наук учнівської молоді Тріска Марія Костянтинівна зосередила увагу учасників семінару на вдосконаленні організаційного та методичного забезпечення науково-дослідницької роботи учнів-членів наукових товариств та об'єднань. 
У жвавій дискусії пройшло обговорення методичних рекомендацій.

Фотогалерея

foto
Краєзнавча конференція «Буковинський край очима юних науковців» згуртувала юних дослідників
Всi фото more

Опитування

Щоб на вашу думку потрібно змінити в навчальному процесі Малої академії?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН