Підсумки тижня в освіті: головні події

Затверджена нова інструкція з діловодства у школах. Документ встановлює загальні вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами для державних і комунальних шкіл. Дотримання норм документа є обов’язковим.

Мінфін: підняття зарплат педагогам є передчасним. За інформацією фінансового відомства, реалізація постанови КМУ № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» призведе до додаткового навантаження та розбалансування місцевих бюджетів.

Гройсман: вища школа матиме підтримку по мірі можливостей. За словами прем’єра, вища школа потребує нового рівня підтримки, і вона його отримає – по мірі зростання можливостей економіки і подолання економічних викликів, передусім війни та значного боргового навантаження.

Переможці конкурсу «Учитель року» зможуть стати тренерами. Міністерство освіти готовепідтримати переможців конкурсу «Учитель року», які хочуть ділитись власним досвідом та поширювати сучасні практики.

Міносвіти доопрацювало новий порядок проведення ДПА. Відомством запропонований для обговорення доопрацьований проект наказу Порядку проведення державної підсумкової атестації. Документ визначає механізм і форми проведення іспитів у навчальних закладах.

Реєстрація на ЗНО розпочнеться 5 лютого. Міносвіти затверджений календарний план проведення зовнішнього оцінювання. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році, матимуть можливість зареєструватись на тестування до 18 березня.

Затверджено графік проведення ЗНО 2019 року. Згідно з документом, основна сесія тестування розпочнеться 21 травня тестуванням з математики та триватиме 13 червня. Результати учасників тестування з усіх навчальних предметів будуть опубліковані не пізніше 25 червня.

Уряд схвалив Концепцію розвитку громадянської освіти. В освітньому відомстві зазначають, що завданнями громадянської освіти є правова освіта, яка допоможе людині зрозуміти, як використовувати свої права та громадянська активність, що має заохочувати впливати на процеси.

МОН оголосило конкурс шкільних е-підручників. Цього року у конкурсі можуть взяти участь електронні підручники для учнів першого класу з української мови, математики, інтегрованого курсу «Я досліджую світ» та інтегрованого курсу «Мистецтво».

МОН розпочало оновлення стандартів вищої освіти. Відомством затверджені 10 нових стандартів бакалаврського рівня вищої освіти. Стандарти містять переліки компетентностей випускників та результатів навчання. Найближчим часом планується оновити ще понад 150 стандартів.

Умови прийому до вишів розроблять до 12 жовтня. Робоча група з розроблення Умов прийому до закладів вищої освіти має подати проект документа керівництву МОН до 12 жовтня. Також буде поданий проект Умов прийому на навчання для здобуття рівня молодшого спеціаліста.

В Україні запровадять педагогічну інтернатуру. За словами міністра освіти, майбутні педагоги повинні будуть відпрацюватиодин рік у школі під керівництвом досвідчених наставників. Відповідна ініціатива буде реалізована з метою адаптації молодих вчителів до роботи у школі.

У Раді пропонують впровадити ДПА з математики у 5-7 класах. Парламентський комітет з питань науки і освіти рекомендуєМОН запровадити підсумкову атестацію з алгебри та геометрії в 5-7 класах. Таку ідею депутати пояснюють низьким рівнем підготовки вступників до вишів.

Джерело: http://osvita.ua

Фотогалерея

foto
Відзначено найкращих юних інтелектуалів Буковини та їх наставників
Всi фото more

Опитування

Щоб на вашу думку потрібно змінити в навчальному процесі Малої академії?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН