ЛАБОРАТОРІЇ ВІД ФАХІВЦІВ NASA ТА CERN, ОБСЕРВАТОРІЯ, КІНОЛЕКТОРІЙ: Мала академія наук під егідою ЮНЕСКО створює в Україні науковий центр

12 серпня у Пущі-Водиці відбулася прес-конференція, екскурсія територією майбутнього Міжнародного центру дитячої наукової творчості та закладання капсули часу, послання для якої писали МАНівці — переможці міжнародних конкурсів, Президент України Володимир Зеленський, міністр освіти та науки Сергій Шкарлет і президент МАН Станіслав Довгий.

Надсучасний науковий центр зводять за ініціативи МАН і за підтримки ЮНЕСКО, Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук для проведення всеукраїнських і міжнародних заходів, підготовки освітян і молодих науковців. Захід відвідали міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, заступник керівника Офісу Президента Олексій Дніпров, генеральний директор ЮНЕСКО в секторі природничих наук і з питань діяльності Міжурядової океанографічної комісії Жан-поль Жуст Нґоме Абьяґа, віце президент НАН Олег Рафальський і президент МАН Станіслав Довгий.

Відповідаючи на запитання модераторки прес-конференції Тетяни Стус про перспективи, які центр відкриє для української молоді, президент МАН Станіслав Довгий сказав:

Сьогодні дійсно знакова подія. В усій Європі немає такого центру з науковими лабораторіями, який міг би прийняти 500 школярів. Найбільш знаний на сьогодні — XLAB у Ґеттінґені — має 2 чи 3 лабораторії, де можуть перебувати 12 учнів. Натомість ця локація дасть можливість проводити міжнародні змагання найвищого рівня саме в Україні. Це престиж і авторитет нашої країни як інтелектуальної та високотехнологічної держави. До 2017 року, на жаль, українські школярі практично не брали участі в міжнародних конкурсах. А на сьогодні їм доступні більше 50 конкурсів, вони привозять понад 180 нагород на рік. Ми вийшли на рівень, коли вже нам пропонують міжнародні олімпіади проводити в Україні. Такі заходи відвідують президенти країн — це топрівень”.

Під час прес-конференції продемонстрували макет майбутнього комплексу — масштаби і фаховість вражають! До проєктування та обладнання 12 лабораторій природничих наук, технологій, інженерії та математики залучені фахівці з національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA, Європейської організації з ядерних досліджень CERN, Аргонської національної лабораторії та міжнародного руху за дозвілля в науці та техніці MILSET.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет наголосив, що:

Відкриття Міжнародного центру дитячої наукової творчості — це органічний розвиток наукового дозвілля, яке успішно організовує МАН. Понад 6000 вчителів на сьогодні залучені у ту екоспільноту, яка зветься Малою академією наук і має статус центру наукової освіти ЮНЕСКО. Саме МАНівці мають найбільший вплив на стартап-рух в Україні, МАН — єдиний центр, який просуває STEM-освіту в нашій країні. Відчуваю велику гордість за нашу молодь і нашу освіту. Тільки вперед!

Центр матиме власну обсерваторію та лабораторію прототипування, завдяки яким молоді дослідники космосу та винахідники зможуть працювати із сучасним обладнанням. А ще — всю необхідну інфраструктуру для освітніх і конкурсних подій: 3 конференц-зали, кінолекційну залу та сферичний кінотеатр. Подбали й про власну систему енергозабезпечення, готель для викладачів і молодіжний хостел, їдальню та спортивно-оздоровчий комплекс. 

https://youtu.be/FIM7yOfsrxA

Фотогалерея

foto
Посвята в слухачі БМАНУМ - 2021
Всi фото more

Опитування

Щоб на вашу думку потрібно змінити в навчальному процесі Малої академії?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН